Podlascy nauczyciele informatyki odkrywają, łączą się i współpracują! Za nami już druga edycja przedsięwzięcia skierowanego głównie do pedagogów - Podlaskiego Forum Nauczycieli Informatyki.


W imprezie, która odbyła się 4 października (sobota) w gmachu Politechniki Białostockiej, wzięło udział blisko 40 uczestników, zarówno z Białegostoku, jak i z oddalonych o nawet kilkadziesiąt kilometrów miejscowości.

"W zamierzeniu organizatorów ma to być, i jak na razie jest, impreza cykliczna. Ma odpowiadać i zaspakajać potrzeby nauczycieli informatyki. Dlatego podczas I Podlaskiego Forum Nauczycieli Informatyki przeprowadziliśmy ankietę diagnozującą te potrzeby i program II PFNI już je uwzględniał" - tłumaczy Zdzisław Babicz, jeden z organizatorów przedsięwzięcia, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Spotkanie stanowiło okazję do dyskusji o nauczaniu informatyki, o problemach związanych z jej nauczaniem i pomysłach na to, jak je rozwiązywać, a także do refleksji nad tym, jak zachęcić uczniów do programowania. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, m.in. warsztaty "Scratch - algorytmika dla najmłodszych" czy "Python w dydaktyce informatyki - podstawy języka". Uczestniczy Forum spotkali się także z uczestnikami programu Top 500 Innovators: dr Jolantą Koszelew, brokerem innowacji Wydziału Informatyki PB oraz mgr. inż. Maciejem Kopczyńskim, opiekującymi się zdolnymi studentami informatyki.

Jak informują organizatorzy, kolejna, trzecia już edycja Podlaskiego Forum Nauczycieli jest zaplanowana na początek grudnia. "Chcielibyśmy, aby wzięli w niej udział nauczyciele nie tylko z Białegostoku i okolic, ale także z całego województwa" - dodaje Zdzisław Babicz.

Organizacji wydarzenia podjęli się: dr hab. Dorota Mozyrska, dr Tomasz Grześ - Politechnika Białostocka, Sylwia Żylińska Awruk - III LO Białystok, Katarzyna Gagan - CEN Białystok oraz Zdzisław Babicz - CEN Białystok, PTI.

Warto wspomnieć, że głównym celem Forum jest integracja nauczycieli szkół z pracownikami uczelni. Wypracowane na nim metody i narzędzia mają za zadanie podnieść poziom nauczania informatyki oraz metod pracy ze zdolnymi uczniami. Spotkanie po raz drugi zostało objęte patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Informatycznego Oddział Podlaski.


 • HP-sponsor-255
 • LogoMNiSW x800
  Konferencja została dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu związanego z realizacją zadań upowszechniających naukę (decyzja nr 530/P-DUN/2015 z dnia 27 stycznia 2015 roku)
 • Patronat
  Logo KI SIO
 • Patron medialny
  logo3 biuletyn PTIwm2
 • Patron medialny
  logo1 Przeglad Org
  logoREQ v235x72 1
 • Patron 

  SIW logo 235
 • Patron medialny
  logo bpmstan 223